Місячні архіви: Січень 2022

Гріхи керівника інженерів

Керівники-початківці мають доволі типовий набір гріхів менеджера. Вони проявляються через нашу дуже схожу сутність людини і мають коріння у природі людини. Гріхи потрібно роздивитись та визнати, зрозуміти їх природу та шлях до виправлення. Це нормально мати гріхи, ненормально їх ігнорувати та виправдовувати.

Читати далі

Наші гріхи: технологічний снобізм

Вивчаючі технології ми дуже швидко набуваємо дуже поганої властивості – технологічного снобізму. Тобто як так – вони цього не розуміють, які тупі! Це ж так просто! Це не круто, це гівнясто. Давайте поясню чому.

Читати далі

Добувати знання та досвід на крок вперед

Ви як керівник маєте знати стан presales/engagement – тобто тощо що з певною вірогідністю стане фактичними проектами у зоні вашій відповідальності через місяць-два. Знання нових проектів – це знання нефункціональних вимог та цільових архітектур – все що визначає технічний skill set, це розуміння кількості та якості інженерного складу команди який ви маєте сформувати на момент запуску проекту.

Нагадайте мені – коли так було що для нового проекту є все що необхідно? О так, не вистачає людей, не вистачає досвіду, не вистачає знань технологій. Цей бідосік це є ваш факін джоб. А що робити коли ви знаєте стан срака-є (ass-is), голос з світлого майбутнього (вимоги до ресурсів to-be)? Так ось у вас є купа варіантів!

Читати далі

Обирайте ступінь деталізації вимог та необхідні причандали

Для аналітика у проекті важливо не потрапити у аналітичний параліч. Причина паралічу – непомірна кількість питань кожне з яких аналізується досконало – деталізація, всі типи причандалів (схеми, моделі, прототипи, матриці залежностей). Як врятувати себе від паралічу? Правило 20-80 можна застосувати до вимог – 20% вимог мають мати високий рівень деталізації. Це може вам суттєво допомогти в оптимізації своєї роботи.

Читати далі

Чи потрібно доводити завантаження інженера до 100%?

Якщо коротко – ні.

Менеджер повинен мислити на декілька кроків вперед (от сюрприз бляха). Особливо коли це стосується завантаження інженера. Якщо на цьому тижні в проекті завантаження не більше 70% – чи потрібно терміново шукати додаткові задачі або навіть part-time завантаження у інших проектах? Не завжди. І ось декілька причин для цього.

Читати далі

Всі оцінки важливі

Застосування сучасних ALM рішень (таких як Microsoft Azure DevOps або Jira) надає чудові інструменти для планування та оперативного відстеження стану проекту та відповіді на головні питання. А серед них питання скільки нам потрібно часу для виконання окремих задач, історій користувачів (Use Story) та проекту в цілому – є питанням #1. За умов застосування Agile ми маємо два виміри для цього – Story Points для User Story та години для Tasks.

Читати далі

Як джуна додати до реального проєкту?

Доволі часто клієнти бажають отримати для своїх задач найякісніших фахівців. Іноді що оптимізувати ціну питання. А ще додати таких фахівців зараз. Ну ідеальна модель – хочу все круто, дешево та вчора або зараз. На заїбись, як кажуть, а де так можливо? А у нас як завжди …

Читати далі

Можливість для росту: навчання та challenge

Навчання має бути за крок до challenge. Давайте новачкам можливість зрозуміти технологію, потім допоможіть опанувати певні прості задачі. Після того як вони зрозуміли що це та навіщо це – дайте більше матеріалів для навчання та самостійної практики. Навчання йде краще якщо разом з цим ви надаєте картинку “challenge” – майбутніх задач завтра.

Читати далі

Параліч Senior Developer у knowledge sharing

Дуже прикро бачити поважних Senior Developer-ів які ігнорують молодших за рівнем знань колег. Що зробило цих талановитих інженерів ізольованими та як можна це змінити?

Читати далі

Програмували? Програмуйте!

Ви робили це 5-10-15-20-… років тому? Почуваєте необхідність писати код? Code!

Це корисно з декількох причин:

  • Це бажає ваша внутрішня мавпа, вона любить програмування. Не бісіть внутрішню мавпу, ваше Я ?- для неї, тобто для вас це радість. Радість це енергія для боротьби з будь-якими негараздами, це ваш магічний щит
  • Це надасть вам можливість розуміти краще деталі технічних викликів ?
  • Це надасть вам змогу брати участь у співбесідах з програмістами ?
  • Це наводить жах на молодих програмістів ?