Архіви категорій: PM

Улюблені фічі

З початком проєкт після першого Project Kick-off починається велика політична гра власних інтересів членів команди щодо фіч рішення. Чи буде це зроблено навмисно? Мабуть, ні. Але чому так станеться? Тому що навіть розробники – люди (чи не всі?).

Читати далі

А якщо …

А якщо користувач буде працювати на телефоні без зв’язку – то давайте докрутимо підтримку offline? Або якщо користувач забажає змінити колір обов’язкових полів не формі, або якщо мусить … Надалі миттєво пропозиція цікавого технологічного рішення яке зробить добре уявному користувача у ситуації якщо що. А чи все добре коли ми частіше та частіше починаємо робити вправи “а якщо”?

Читати далі

TPM/BPM

Кожна позиція має свої особливості – project manager не є виключенням. На практиці існує купа умов щодо домену, технологій, платформ, конкретного бізнесу, культурного коду та міксу додаткових ролей які має виконувати Project Manager (а тут від бізнес-аналітика до фінансиста). Але головне це визначитись стратегічно: вам потрібен технічний керівник проектів або бізнесовий?

Читати далі

Невизначеність, припущеннями та всім зрозумілі речі

Кожен проект має свій рівень невизначеності, свої припущення та час від часу вимоги які мають бути реалізовані тому що це всім зрозумілі речі. Кожна з цих компонент створює у проекті хаос у межах – кожний раз випробуючи на міцність обсяг роботи, час та витрати проекту. Що ми можемо робити з цим? Керувати!

Читати далі

Оцінка всього беклогу as early as possible

Так, так – у Agile проекті потрібно робити якомога повну оцінку всього беклогу. Так – це буде не точна та не повна оцінка. Але це оцінка!

Попередня оцінка важлива. Потрібно розуміти не тільки чому та що поганого буде без неї, але й потрібно правильно її використовувати та знати про пастки швидкої оцінки проекту.

Читати далі

Розуміння в цілому

Проєкт потрібно починати з розуміння в цілому – що ми робимо, нащо ми це робимо, де та як воно буде використовуватись.

” – А! Це ж питання до бізнес-аналітиків – нащо інженерам знати це? Нехай BA ібуцця з бізнесом, не заважайте інженерам! ” – отаке можна почути від пересічного софтбудівника.

Отаке … але ніт.

Читати далі

Вислухайте, зрозумійте, створіть обговорення та MVP

Розробник починає говорити певну пропозицію … … а ви вже знаєте – це – лайно.

Це не буде працювати, ви вже знаєте що це погана ідея, вам потрібно вже робити по іншому. Ви в розпачі, або шукаєте кулемет для знищення пакосника, це гальмо прогресу не почув вас під час статусу проекту … Секундочку – ви маєте наміри працювати з розробником чи вважаєте що цьому остолопу не місце навіть на лавці? Якщо так – то просто звільнить цього дурбецела. Або щонайменше терміново зупиніть його не дослухавши – покажіть йому що його думки на варті витрати хвилини вашого часу. Зробіть це приниження яскравим та незабутнім. Ніт? Ааааа … тобто це добрий розробник, він вам потрібен? Тобто вже інша справа!

Читати далі

Стукач на ваші добрі наміри: козел чи не козел?

Це було дивно для команди коли розробник з ЄС, розробник з команди яка має співпрацювати після конструктивного мітингу щодо складної інтеграційної задачі, після узгодженого порядку дій та запланованої наступної зустрічі … виявився стукачем. Тобто він пішов до менеджерів і розповів як складно працювати, як вони влазять на їх територію тощо. І попросив, щоб ми перестали влазити не у свої справи, перестали тиснути й проявляти негативний настрій.

Читати далі

Синку, вітаю тебе на позиції Project Manager ?!

Наступного тижня виходить новий Project Manager. Вирішив йому підготувати урочисту промову.

Синку, вітаю тебе на позиції Project Manager ?!
Дуже скоро ти будеш охуєвать від того що ти робиш на Enterprise projects. Ти дуже швидко зрозумієш що твоє навчання тому як бути Project Manager в ІТ та сувора реальність має певні нюанси:

? Команда – це коти. То вони муркають, бо все гарно, то вони їбуцця з проблемами, то вони оруть опівночі що їм хуйово, то вони хочуть робити то не хочуть робити, то вони хочуть робити, але не це, то їм не потрібна допомога, бо вони експерти то з цим же самим задачами їм потрібна допомога, бо вони тільки ще 2 роки в ІТ та що тільки 2 місяці як сіньори. Ти психолог. Ти мамо. Ти тато. Ти прапорщик. Ти фея. Ти бабуся.

Читати далі

Коментарі про роботу PM

Написав поста про PM а тут такі коментарі:
? ты в аду сынок
? вітаю в айті, синку!
? Таке життя не тільки в ІТ
? Я думал, что РМ хоть в IТ “не фея”, а полюдски! А там такая же жесть!
? Наче гра, але не гра, тут нема режима «бога»
? на каждый пункт вспоминается пара историй. А ведь тогда это было совсем не смешно)
? Гоу в ІТ в нас є печеньки!
? Я плакаль / Всплакнула / Плачу / Рыдаю ( багато разів)
? Прямо в сердечко!
? Но єслі хто думає, шо бить пмом лєгко, то ето ашибка. Но і трудного тоже нема ніхуя.”
? Наличие или отсутствие ПМа в целом по Эскобару
? Божечки, яка ж то правда. До вересня я то всьо вдома чула-бачила
? Прям посмеялась сутра!))) Почти всё правда))
? Такая жиза!:)
? Пост заставил меня плакать. Завтра понедельник
Гарного понеділка, колеги! Поборемо!

4.11 або Дуже важко бути керівником проекту – Project Manager

Дуже важко бути керівником проекту – Project Manager. Робота напружена та чуток піздовата – купа протиріч, котики inside / підораси outside та взагалі це життя у зоні сутінків де на проектного менеджера чекають привиди авралів, виють ризики та майорить глобальний піздець проекту.


Цитатами класика про роботу керівника проекту:
⚡Це знають ще у яслах малі діти, що лучше перебдіть, ніж недобдіти.
⚡ …вже крадеться піздць з своєю усмішкою хижой. ⚡ Не вірю у силу слова я , а вірю в силу підюлей
⚡ Він, клятий, мишей зовсім не чіпа. Каже, шо з мишами треба поводитись так, як хочеш, шоб миші поводились з тобою…
⚡ Не можна мстить! Повинні ми любити Всіх підарасів, злодіїв, убивць, Бо кожен з них нарід, всі богоносці.
⚡ От блдська Данія! Піздц всім сподіванням!
⚡… так дальше жить ніззя!Скрізь долбо**би!

А до чого я це все? А тому що International Project Management (IPM) Day is observed each year on the first Thursday in November. Тобто сьогодні! Вітаю! ???

Вертикалі

Які “вертикалі” бажано мати в софтверному бізнесі? Або які ролі ми повинні мати для кращого performance / effectiveness та effeciency?

? People / Resource Management (RM) – питання understand/hire/listen/fire. Відповідають за всебічну ефективність людини та щастя у компанії.

? Competences Leadership (CL) – питання competence excelence, educate, certificate. Відповідають за професійний розвиток в конкретному напрямку. В захваті від технології та полюбляють вчити людей новому.

Читати далі