Архіви категорій: Феї та Малята

Превентивна релокація як фіча хантерів

Цікава конкуренція за кадри між малими та великими компаніями – коли гіганти калькулюють та оптимізують витрати на реалокацію, кажуть та не роблять, маленькі кажуть та роблять – йди від цих жадібних корпорацій в наш комфортний офіс на Кіпрі!

Це доволі крутий приклад партизанського маркетингу на ринку праці! Тобто сьогодні якщо ти middle або seniour і під час співбесіди нема реалокаційного пакету – це вже не офер, а так, жлобство ?

Отакі часи, отакі зміни реальності ?

Домовитись з феями

Як пройти швидко співбесіду на позицію Senior Something Developer – діалог має бути коротким:

“Значить так, я знаю що я мідл ну типа мідл … але давайте так – я нікому про це не кажу, ви мені даєте офер. В мене вже є чотири офери, ви останні будете. Ну і так щоб я від вас не пішов через 3-4 місяці та не лівачив дайте мені десь 5500$ на початок або більше … Я же адекват – я з вас 7000$ не питаю”

Програміст-зайчик

Програміст-зайчик: дуже цікава тваринка. Зайчик усе своє коротке життя на стрьомі. В нього є цікава комбінація ефекту – він доволі невибагливий, позитивно спілкується але … за умов підвищення тривоги він пірнає у кущі. Цікаво те що зайчик вам буде казати що все Ок, в нього буде мімімі вигляд (бо він падла боїться левів і від страху стає таким). Але потім він magically disappear.

Бо для програміста-зайчика характерно наступне:

? Якщо нема новин у проекті то мабуть проект закриють, вони замовчують, тривога! Але якщо новин багато – вони псують наш мозок непотребом, заважають – тривога!

Читати далі

Помста феям та задротам

Друга половина 2021 року створила умови майже абсолютної влади інженерів на ринку праці України. Навіть стрімке зростання тих хто вперся до ІТ не змінили надто високого попиту фахівців. Кількість пропозицій, які отримують від фей та рекрутерів через LinkedIn або Facebook зросла у рази. Але програмісти винайшли як приборкати табуни фей …

… вони впровадили Google форми для визначення кваліфікаційних умов для компаній та пропозицій щодо участі у проектах. Крім цього під час зустрічей або спілкування розробники методично роблять позначки у власних таблицях з рейтингу. Тобто автоматизація підрахунку балів.

Змінились ще декілька забобонів

  • Зряплатка. Все більше розробників навіть не розглядають пропозицій фей без пропозиції у грошенятках. І пропозиція має надійти до будь-яких співбесід.
  • Швидкість – одна ну максимум дві коротких зустрічі і все. Ніхто не буде чекати вас з 2-3-4 кроками співбесід.
  • Спрощення – які live coding? які тестові завдання? В дупу, в сраку, йдіть геть! Тільки віра у те що як розробник сказав про те що я вважаю що я знаю.

Ну і от що це? Way to hell. Чому? Ми втрачаємо якість та якісну кваліфікацію. Добре що це характерно не для всіх кандидатів.