Архіви категорій: Тощо

Матєрний disclaimer

Додаю до Hello world цього поважного сайту “Матєрний” disclaimer: “Всі матерні слова – це все крики душі манахєра софтвєрної розробки. Бо він людина культурна, він це оре всередині себе.”

PS Алгоритмічна схема нарисована архітектором доречного мату Moshkovsky_art

Timeless Laws of Software Development

Завжди круто почути історії досвідченого розробника, переглянути історію проблем та пошук рішень. Книгу “Timeless Laws of Software Developmen” написав досвідчений розробник – Jerry Fitzpatrick.

Читати далі

Форма вимог: Use Case vs User Story

Use Case – це повна та гарно деталізована форма вимог. User Story – це антистресова компромісна форма вимог для спрощеного підключення вимог у Agile проєкті. За умов гарного пропрацювання куца форма User Story плавно перетворюється у Use Case.

Багофікусники на проді

Оце так дивний лук від Moshkovsky_art

То така хуйня трапляється майже з кожним розробником. Але що робити щоб такого не було? Ну взагалі то так … Аде ж крім того, щоб було взагалі все класно – це ще налаштувати базовий CICD. І це на якась там фігня або цацки девопсів – це загальна культура для інженерів та … менеджерів.

PS Якщо ви таке робите або ваш колега – то це гарна нагода подарувати йому кружку.

Як посивіти в IT за день

Трушно від Moshkovsky_art.

А що робити, щоб така фігня не сталась? Успішна розробка залежить від багатьох факторів. Є кілька важливих факторів: перше це якість людей. Друге це – планування. Третє – робіть прості речі. При цьому баланс якості та стійкість коду, модульність. І все це в умовах спокою та відповідальності. Все просто – а докладно тут.

Чи потрібно доводити завантаження інженера до 100%?

Якщо коротко – ні.

Менеджер повинен мислити на декілька кроків вперед (от сюрприз бляха). Особливо коли це стосується завантаження інженера. Якщо на цьому тижні в проекті завантаження не більше 70% – чи потрібно терміново шукати додаткові задачі або навіть part-time завантаження у інших проектах? Не завжди. І ось декілька причин для цього.

Читати далі

Можливість для росту: навчання та challenge

Навчання має бути за крок до challenge. Давайте новачкам можливість зрозуміти технологію, потім допоможіть опанувати певні прості задачі. Після того як вони зрозуміли що це та навіщо це – дайте більше матеріалів для навчання та самостійної практики. Навчання йде краще якщо разом з цим ви надаєте картинку “challenge” – майбутніх задач завтра.

Читати далі

An Elegant Puzzle: Systems of Engineering Management

А ось вам не дуже популярна (бо доволі нова) книга від досвідченого менеджера Will Larson про керування програмними проектами – An Elegant Puzzle: Systems of Engineering Management

Книга варта уваги – вона надасть багато цікавих емпіричних та практичних моделей з оцінки різних аспектів ПЗ, надасть щільний досвід менеджменту, організації інженерних команд, купа цікавих практичних проблем та їх розв’язання.

Докладніше на сайтах або подивитись у бібліотеці Антона Вітязя:

Як пасти котів

На мою думку – це одна з найважливіших книг для інженера який переходить до ланки менеджера – людини яка має керувати іншими інженерами. Ха-ха та ще раз ха. Керувати не працює. Бо це котики. Тому правильне питання – як пасти котів. І ось вам відповідь.

Захисники тварин, не переймайтеся! Ця книжка не про жорстоке поводження з тваринами — жоден пухнастик не постраждає. Вона про тих, хто, як і коти, позбавлені стадного інстинкту, — програмістів, і те, як навчитися ними керувати задля досягнення найамбітніших цілей в IT-індрустрії. Книжка буде корисною для менеджерів різних ланок і самих програмістів.

Читати далі

Дві світлини

1. Уінтон Грей Серф (англ. Vinton Gray “Vint” Cerf, США) — американський вчений, один з розробників TCP/IP.

2. Архітектор, МатрицяЯ не казав що буде легко.

Я обіцяв лише відкрити правду. Вам з цим жити ?

Записулька про навчання

При навчанні та взагалі на роботі важко балансувати між станом Я гуру та Всі дебіли. Бо це може створити ураган наслідків.

Тож з цього приводу дві цитати великого автора:
? Таких гандонiв часто бачив я, Що всiм пиздять: я — гуру, я — учитель!
?Дебіл! І ти тоже дебіл! Кругом дебіли! Блядь, дєло всєй жизні накривається пиздою. – Блєск і ніщєта підарасів –
?Що ж ти зробив, проклятий украгане? Якого хуя ти в болоті гидкім втопив красівого, усатого мужчіну?!
Бо головне бути хорошим манагєром. А хороший манагєр каже так: – Заєбісь! Благословляю


Вітаю Лесь Подерв’янський!

Привіт, світ!

Ласкаво просимо до блогу де що не допис то – отаке!. Багато дописів стосуються того що коїться у світі розробки програмного забезпечення в наших краях. Цікаве питання – чи в нас все погано чи навпаки – дуже навіть так собі нічого. Звісно що можемо сказати – отака хуйня, малята! Але це досвід і він нам допоможе стати краще!